Medarbetare

Soren Abbaszadeh, Advokat
Språk: svenska, engelska, persiska, dari

soren@xitadvokat.se
070-992 14 31
019-57 20 70

Gona Chalak, Advokat
Språk: svenska, engelska, kurdiska (sorani)

gona@xitadvokat.se
072-394 22 55
019-57 20 70

Philip Lander, Biträdande jurist
Språk: svenska, engelska

philip@xitadvokat.se
070-331 71 91
019-57 20 70

Sofie Essving, Biträdande jurist
Språk: svenska, engelska

sofie@xitadvokat.se
070-353 22 11
019-57 20 70

Maike Hoffmann, Biträdande jurist
Språk: svenska, engelska, tyska

maike@xitadvokat.se
070-573 22 11
019-57 20 70

Lis Lööw, Advokatadministratör

lis@xitadvokat.se
019-57 20 70

Sanna Birgersson, Advokatadministratör

sanna@xitadvokat.se
019-57 20 70

Kontakta oss

 

Skicka din fråga så återkommer vi så fort vi kan!
Eller kontakta oss via våra kontaktuppgifter.

12 + 6 =